Scroll to top

O nás

Firma VINAMET vyrábí vlastní výrobky z plastických hmot technologií vstřikování, vyfukování, vstřikovyfukování a vstřikovyfukování s natahováním (ISBM PET) na strojích a zařízeních předních světových výrobců – Arburg, JSW, Hesta,Battenfeld, Automa, ASB NISSEI, Unily a dalších. Sortiment se postupně vyvíjel. Mezi první patřily výrobky z oblasti zdravotnického spotřebního materiálu pro jedno použití, jako jsou např. perfuzní jehly, mandrény, trojcestné kohouty, špičky k mikropipetám apod.

Od roku 1994 se věnujeme převážně výrobě obalových prostředků hlavně pro farmaceutický, potravinářský a chemický průmysl – uzávěry, kapátka, lékovky a další. V roce 2020 jsme rozšířilisortiment o zdravotnické prostředky určené pro operační sály.

Technologie myslící i na životní prostředí

Při samotné výrobě se díky horkým vtokům neprodukuje technologický odpad a výroba je tedy velmi šetrná k životnímu prostředí. Pro náročnější aplikace vyrábíme lékovky technologií tzv. vtřikovyfukování. Tato technologie umožňuje vyrobit vyfukované lékovky s přesností a kvalitou vstřikovaného výrobku a je navíc taktéž bezodpadová.

Sortiment našichvýrobků obsahuje i vícekomponentní výrobky, jejichž montáž probíhá na výkonných jednoúčelových montážních automatech s automatickým vytřízením vadných kusů. Při výrobním procesu používáme uzavřený okruh vody bez odpařování s minimálním doplňováním, což zaručuje minimální možnou spotřebu vody a z výrobního procesu nedochází ke vzniku odpadních vod. V poslední době se intenzivně věnujeme také výrobě z regranulátu či z tzv. „zelených materiálů“.

lahvicky-02
Uvodni-strana

Důraz kladen na kvalitu

Jelikož převážná část výrobků je určena pro zdravotnictví a farmacii, musí jejich výroba probíhat za velice přísných výrobních a kontrolních podmínek. Zvláštní důraz je kladen především na jakost a čistotu vstupních surovin, na čistotu při samostatném výrobním procesu a v neposlední řadě i na mezioperační a výstupní kontrolu.

Při vlastní výrobě jsou samozřejmě dodržovány i zásady správné výrobní praxe (SVP). Od roku 2002 jsme držiteli certifikátu pro systém řízení kvality dle souboru norem ISO 9001. Všechny výrobky jsou vyráběny z materiálů, které jsou zdravotně nezávadné a splňují podmínky Evropského lékopisu.

Komplexní služby

Našim zákazníkům poskytujeme kompletní servis zahrnující zakreslení výrobku dle předaných požadavků, výrobu formy (forem) a následné vstřikování, vyfukování nebo vstřikovyfukování požadovaného výrobku. Našimi službami se snažíme zajistit maximální spokojenost zákazníka, kterou v rámci vlastního systému pravidelně vyhodnocujeme a případné podněty zapracováváme. Neustále zlepšujeme jak samotné výrobní procesy, tak i systém řízení kvality s cílem maximálně dlouhodobě uspokojit požadavky všech našich zákazníků. Mezi naše zákazníky patří nejvýznamnější farmaceutické a potravinářské společnosti.

Celý výrobní proces je podřízen našemu cíli: špičková kvalita, včasnost dodávek, příznivá cena.