KONTAKT


VINAMET CZ s.r.o.
Dělnická 566/12
736 01 Havířov-Město
Česká republika

telefon: +420 596 805 811

fax: +420 596 805 815

mobil: +420 606 748 411

email: vinamet@vinamet.com

Firma Eva Filsáková - VINAMET byla založena dne 5. března 1991. Do roku 1993 se zabývala pouze obchodní činností. V oblasti velkoobchodní činnosti to byl především prodej zdravotnické techniky a zdravotnického spotřebního materiálu. V oblasti maloobchodní činnosti se firma zabývala prodejem papírenského zboží, skla a porcelánu. Postupně se obchodní činnost rozšiřovala o potravinářský český a slovenský trh.

Od roku 1993 provádí firma VINAMET vlastní výrobní činnost v oblasti výrobků z plastických hmot technologií vstřikování, vyfukování, vstřikovyfukování. Od roku 2005 využíváme i nejmodernější technologie vstřikovyfukování s natahování pro materiál PET.

Za tuto dobu se rozšířil sortiment vlastních výrobků z oblasti zdravotnického spotřebního materiálu pro jedno použití, jako jsou např. perfuzní jehly, mandrény, špičky k mikropipetám či trojcestné kohouty až pro obalové prostředky pro farmaceutický, chemický a potravinářský průmysl. Jedná se o lékovky, uzávěry, kapátka, rozprašovače a další výrobky. S tímto sortimentem jsme získali mezi své odběratele nejvýznamnější firmy v oblasti farmaceutického průmyslu v České i Slovenské republice.

Protože jsou tyto výrobky určené převážně pro zdravotnický a farmaceutický průmysl, musí jejich výroba probíhat za velice přísných výrobních a kontrolních podmínek. Zvláštní důraz je kladen především na jakost a čistotu vstupních surovin, čistotu výrobních prostor a v neposlední řadě na výstupní kontrolu. Pro výrobu plastických výrobků využíváme nejmodernější technologie jako např. horké vtoky, automatické barvicí a nasávací jednotky apod. Zároveň dbáme na vysokou kvalitu a údržbu forem, s čímž souvisí také služba pro zákazníky, kdy jsme schopni zajistit tzv. full service – tedy – návrh – konstrukci – výrobu – kvalitu. Celý výrobní proces je podřízen našemu cíli: špičková kvalita včasnost dodávek a příznivá cena.

Od roku 2002 je firma VINAMET držitelem certifikátu pro systém řízení kvality dle souboru norem ISO 9001:2009, který je každoročně kontrolován certifikačním orgánem a průběžně recertifikován. Je určitým potvrzením, že společnost zajišťuje prvotřídní kvalitu, spolehlivost, maximální výkon a ekonomiku provozu.

V oblasti zdravotnické zobrazovací techniky je firma VINAMET výhradním zástupce čínské firmy NEUSOFT Digital Medical Systems Co., LTd. pro Českou, Slovenskou a Polskou republiku. V rámci této oblasti provádíme komplexní služby od poradenství přes prodej, instalaci až po záruční a pozáruční servis.

Na trhu služeb firma VINAMET vystupuje také v souvislosti s prvky ionizujícího záření, čímž se firma zabývá od roku 2001 – provádí přejímací zkoušky a zkoušky dlouhodobé stability lékařských rentgenových diagnostických zařízení. Cílem je nabídnout zákazníkovi komplexní služby spojené s rentgenovou technikou. Firma VINAMET je držitelem povolení na provádění přejímacích zkoušek a zkoušek dlouhodobé stability.

Oddělení jaderného měření získalo během krátkého působení dobré jméno a získalo několik významných kontraktů se zdravotnickými zařízeními v kraji. V současné době se společnost snaží zvýšit své kvality zvyšováním vzdělání svých zaměstnanců, kteří jsou průběžně proškolování. Naše jaderné měření je vy baveno nejmodernější technikou od předních světových výrobců pro zajištění co nejlepších služeb.